Miért jók az optikai csalódások, fejtörők?
A Glasgow-i Egyetem pszichológusai megállapították, hogy az optikai csalódások, fejtörők rendszeres megoldása javíthatja a látást, az Escape London szerint pedig a kognitív képességeknek is jót tesz, sőt a demencia és az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát is csökkenthetik az efféle játékok. Szóval már csak ezért is megéri elszórakozni ezekkel a trükkös kis rejtvényekkel, de persze az is érvként szól mellettük, hogy egyébként rendkívül szórakoztatóak.
A mai játékunkban tehát 5 jávorszarvas nyomára kellene bukkanni, a kérdés már csak az, neked menni fog-e mindez 10 másodperc alatt. Na, de nem is húzzuk tovább az időt, íme a feladvány:
Kezdődjön a visszaszámlálás
10...
9...
8...
7...
6...
5...
4...
3...
2...
1...Lejárt az idő!
Sikerült?
A 10 másodperc letelt, de ha még nem sikerült megtalálnod a jávorszarvasokat, akkor adunk még egy kis időt...
Na, most már megvan?
Mostanra már tutira megtalálad az összes jávorszarvast, de ha véletlen mégsem, akkor se ess kétségbe, hiszen még számos lehetőséged lesz gyakorolni. Az ilyen játékok lényege éppen a gyakorlás, hiszen minél többet és többet oldasz meg, annál ügyesebb és gyorsabb leszel bennük. Viszont most már nem húzzuk tovább az időt, jöjjön a megoldás:
Tetszett?
Ha tetszett a játék, akkor van egy jó hírünk: itt az Artemisz blog oldalán számos hasonló típusú fejtörőt találhatsz, a legjobb hely, ha edzésben akarod tartani az elmédet.
Via